Konferencja poświęcona patronowi uczelni (2022)

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „Wychowanie, opieka, wsparcie w kontekście działalności bł. ks. Bronisława Markiewicza” odbyła się 20 czerwca 2022 roku w murach Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia, Instytut Humanistyczny, Bibliotekę, Duszpasterstwo Akademickie oraz Pełnomocnika ds. Systemu Opieki i Kontaktu z Osobami Niepełnosprawnymi Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w ramach obchodów dnia patrona uczelni. Z tej samej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Ksiądz Bronisław Markiewicz – przyjaciel dzieci i młodzieży”.

W konferencji brali udział prelegenci z wielu renomowanych uczelni w kraju. Rozmawiano o problemach edukacyjnych, wychowawczych i społecznych, z jakimi stykają się instytucje i placówki opiekuńcze i oświatowe.

Więcej o patronie naszej uczelni można przeczytać tutaj

Poniżej zamieszczamy fotorelację z konferencji

(zdj. Magdalena Bojarska)