Zwycięzcy konkursu plastycznego

W ramach Dnia Patrona Uczelni w PWSTE w Jarosławiu zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Ksiądz Bronisław Markiewicz – przyjaciel dzieci i młodzieży”.

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci bł. ks. Bronisława Markiewicza, proboszcza parafii w Miejscu Piastowym, ofiarnego, cierpliwego kapłana służącego całym swoim życiem człowiekowi i całej społeczności lokalnej, a w szczególności jego działalności skierowanej na tworzenie zakładów wychowawczych, szkół kształcących w różnych zawodach oraz zakładanie nowych rodzin zakonnych.

Nadesłanych zostało ponad sto prac dzieci ze szkół Jarosławia i okolic. Komisja konkursowa w składzie:
– dr inż. Jarosław Noworól (przewodniczący, dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia)
– dr Małgorzata Dziechciaż (z-ca dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia)
– dr Katarzyna Król (z-ca dyrektora Instytutu Humanistycznego)
– dr Beata Rejman (dyrektor Biblioteki)
wyłoniła zwycięzców z każdej kategorii wiekowej (nagrody wręczał dzieciom JM Rektor PWSTE w Jarosławiu, prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman podczas konferencji naukowej poświęconej patronowi uczelni 20 czerwca 2022 r.):

Kategoria 1: Dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

1. miejsce: Mateusz Żołnierz – 5 lat – Miejskie Przedszkole nr 12 w Jarosławiu;
  2. miejsce: Jakub Zabłocki – 7 lat – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wyspa Skarbów” w Jarosławiu;
  3. miejsce: Mikołaj Dudek – 6 lat – Miejskie Przedszkole nr 9 w Jarosławiu;
    Wyróżnienie: Magdalena Warzocha – 5 lat – Miejskie Przedszkole nr 8 w Jarosławiu.

Kategoria 2: Uczniowie klas 1 – 4

1. miejsce: Małgorzata Rzetelska – 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu 3b;
  2. miejsce: Karina Szurek – 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu kl. 4b;
  3. miejsce: Patrycja Sęk – 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jarosławiu kl. 4a;
    Wyróżnienie: Maja Gilarska – 8 lat – Szkoła Podstawowa w Zamiechowie kl. 2.

Kategoria 3: Uczniowie klas 5 – 8

1. miejsce: Emilia Kamińska – 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu kl. 7b;
  2. miejsce: Yana Kitsul– 14 lat – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jarosławiu;
  3. miejsce: Patrycja Pelc – 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu kl. 6a;
    Wyróżnienie: Nadia Blok – 14 lat – Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu kl. 8.

Nadesłane prace konkursowe obejrzeć można w holu Biblioteki PWSTE na 1 piętrze.
Nagrodzone prezentujemy poniżej:

Dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Uczniowie klas 1 – 4

Uczniowie klas 5 – 8