Dostęp do baz medycznych EBSCO

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiony został dla naszej uczelni testowy dostęp do medycznych baz internetowych EBSCO: Medline Ultimate oraz CINAHL Ultimate.

Dostęp jest realizowany w oparciu o adresy IP uczelni, zatem można z nich korzystać na dowolnym komputerze na terenie uczelni. Test zakończy się 3 maja br. Poniżej bezpośrednie odnośniki:

MEDLINE Ultimate

CINAHL Ultimate

Jednocześnie przypominamy, że cały czas nasi czytelnicy mogą korzystać z EBSCOhost, ogólnoakademickiej bazy internetowej z pełnotekstowym dostępem do bogatej oferty publikacji naukowych. Szczegóły tutaj

Osoby zainteresowane dostępem do baz spoza sieci uczelni, proszone są o kontakt pod adres jacek.szczypta@pwste.edu.pl

Baza MEDLINE Ultimate zawiera wiarygodne informacje z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej, nauk przedklinicznych i wielu innych dziedzin. Baza MEDLINE Ultimate stosuje indeksowanie według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings) z wykorzystaniem struktury hierarchicznej drzewa, nagłówków podrzędnych i możliwości rozwijania terminów w celu wyszukiwania cytowań z ponad 5400 czasopism biomedycznych. MEDLINE Ultimate to również najobszerniejsze na świecie źródło pełnotekstowych czasopism medycznych, zawierające pełny tekst ponad 1800 czasopism zindeksowanych w bazie MEDLINE. Spośród nich dla 1700 dostępne jest pełne indeksowanie w bazie MEDLINE, a ponad 900 z nich nie jest dostępne w wersji pełnotekstowej w żadnej wersji bazy Academic Search,Health Source czy Biomedical Reference Collection. Obszerne archiwum zawiera pełny tekst wielu z najczęściej wykorzystywanych czasopism w indeksie MEDLINE – bez okresu karencji. Zakres chronologiczny sięgający roku 1857 oraz materiały pełnotekstowe od roku 1865 sprawiają, że MEDLINE Ultimate jest niezawodnym narzędziem badawczym umożliwiającym dostęp do literatury medycznej.

Baza CINAHL® Ultimate jest źródłem sprawdzonych informacji na temat badań naukowych w dziedzinie pielęgniarstwa i innych zawodów medycznych, zawierającym więcej pełnych tekstów najpopularniejszych czasopism z indeksu CINAHL niż jakakolwiek inna baza – bez okresu karencji (opóźnienia). Obejmuje ona ponad 50 specjalności pielęgniarskich i zawiera szybkie lekcje, arkusze opieki medycznej opartej na dowodach naukowych, modele CEU i instrumenty badawcze.